Autoalarmy


Multimediálne rádio pre Suzuki S-CROSS

S_cross_p.jpg

Dnes si predstavíme multimediálne rádio pre Suzuki SX4 S-CROSS. Je to 2-dinové autorádio vybavené 8“ farebným displejom. Keďže je presne určené pre tento model vozidla, nie je potrebné dokupovať žiadne dodatočné rámiky, ako je to u univerzálnych rádií. Rádio má originálny tvar, ktorý presne zapasuje to palubnej dosky S-Cross-u. 

Na úvodnom displeji sú prednastavené vybrané aplikácie – navigácia, bluetooth, rádio, linkPod, hudba a DVD. Výhodou androidu je, že si užívateľ môže vzhľad rádia prispôsobiť podľa vlastného uváženia.

Na prednom paneli je umiestnených 5 hardwarových tlačidiel, 2 otočné ovládače na hlasitosť a ladenie a slot na SD kartu, ktorý vyzerá ako ďalšie tlačidlo, takže nijako neruší dizajn rádia.   

S_cross.jpg

Rozlíšenie displeja je 1024x600 pixelov, co zabezpečuje kvalitné zobrazenie užívateľského prostredia, prípadne zobrazovaných fotografií, či pozeraných videí. 8 palcov určite poteší všetkých používateľov, pretože rádio zabudované v palubnej doske vyzerá veľmi štýlovo, ikony sú veľké, dobre čitateľné. 

Rádio má 1 GHz CPU A9 dual core procesor a 1 GB DDR3 + Mali400 (GPU). Reakcie pri dotyku na displej sú rýchle, prechody plynulé.

Chod systému zabezpečuje operačný systém Android, vo verzii 4.1, ktorý je známy zo smartfónov či tabletov, preto je ovládanie rádia veľmi jednoduché a intuitívne.

Práve vďaka androidu je možné do rádia doinštalovávať aplikácie, či už z Google Play obchodu alebo z iných zdrojov. 

Pripojenie na internet je samozrejmosťou. Existujú dva spôsoby, a to externým modemom alebo prostredníctvom zabudovaného WiFi adaptéra. Užívatelia, ktorí používajú smartfóny a majú predplatené dáta na internet, môžu zdieľať svoje pripojenie zo smartfónu s rádiom cez prenosový bod.

Prehrávanie médií je možné viacerými spôsobmi: CD/DVD prehrávač, slot na SD kartu, USB vstupy.

Rádio podporuje ovládanie z volantu, čím sa jeho používanie stáva ešte pohodlnejším. Pre bezpečnejšie cúvanie je možnosť pripojenia cúvacej kamery, ktorá bude zobrazovať obraz za vozidlom na displeji. K rádiu je možné pripojiť externý digitálny TV tuner (napr. DAS M44HD-R) či externé monitory (napr. HM-9009 alebo HM-9019). Rádio podporuje tzv. duálnu zónu, to znamená, že užívateľ si môže určiť, čo sa bude na ktorom monitore zobrazovať. 

Pripojenie telefónu k rádiu sa zabezpečuje cez bluetooth. Spárovanie je veľmi jednoduché a rýchle. Synchronizovať je možné telefónny zoznam a históriu hovorov. Pri prichádzajúcom hovore je zobrazené meno volajúceho. Výhodou je, že sa zobrazia aj dlhšie, resp. viacslovné mená.

Prezeranie fotografií sa spúšťa cez prieskumníka, resp. je možné stiahnuť galériu z Google Play obchodu. Hudobné súbory je možné prezerať a spúšťať priamo z úvodnej obrazovky. Pre náročnejších používateľov ponúka rádio množstvo audio nastavení. Prehráva štandardné hudobné súbory. Prezeranie filmov sa spúšťa aplikáciou DVD. Aj tu oceníme dobré rozlíšenie displeja.

Vďaka vstavanému GPS modulu môžete využiť služby navigácie. Nakoľko má rádio operačný systém android máte na výber z množstva navigácií, ktoré sú k dispozícii na stiahnutie z Google Play obchodu a veľkou výhodou je aj to, že veľa z nich je zadarmo.

V neposlednom rade je možné nastaviť si e-mailového klienta a mať tak v aute svoju „mobilnú kanceláriu“.

Súčasťou balenia je potrebná kabeláž a diaľkový ovládač.


S týmito všetkými funkciami je toto multimediálne rádio ideálnym doplnkom pre majiteľov S-CROSS-ov.

Diskusia

K danej téme nebol pridaný žiaden diskusný príspevok
Tak neváhajte a budte prvý, kto pridá príspevok